Пелетні котли

У реаліях сьогодення ціни на традиційні енергоресурси безперервно зростають і передумов для їхнього зниження, на жаль, не спостерігається. Багато домовласників вже давно відчули, як це позначається на їхньому бюджеті. Тому нетрадиційні енергетичні рішення стають дедалі актуальнішими, а термін окупності таких інвестицій з кожним роком зменшується.

Пелетні опалювальні котли все частіше використовують для обігріву приватних або промислових приміщень. Існують різні види та моделі пелетних котлів, які відрізняються індивідуальними особливостями та технічними характеристиками.

Пелетні котли працюють із використанням деревних паливних гранул або пелет. Виготовляють пелети із відходів деревопромисловості. Дерев’яні стружки і тирсу пресують за допомогою спеціального пристрою, і таким чином роблять паливо для пелетних котлів.

Головним елементом пелетного казана є теплообмінік, для виготовлення якого використовують сталь або чавун.
За допомогою автоматичного транспортера відбувається подача гранул у паливний пальник. Далі відбувається процес автоматичного розпалювання, і казан починає працювати. Деякі котли мають функцію дистанційного керування за допомогою мобільного телефону.

Котли на пелетах, зараз є економічно вигідними для влаштування опалювальної системи. Крім цього, пелетні котли мають великий ККД та відрізняються високою безпекою в експлуатації.

Переваги:

-Екологічність устрою. Їхня робота не забруднює навколишнє середовище (сировина для горіння — продукт переробки, димові гази з мінімальним вмістом домішок).

-Економічність. Гранули згоряють майже без залишку, витрата їх — невелика, вдвічі менша ніж на дровах. Вартість пелет нижче, ніж у дров, вугілля чи газу.

-Енергонезалежність. Котел для приватного будинку може працювати без електроенергії, але є моделі, яким цей ресурс необхідний. Але його кількість мінімальна для підтримки автоматики, роботи дисплея та іншої електроніки.

-Високий рівень автоматизації. Багато процесів відбуваються безперервно у межах режимів, без втручання користувача.
Невеликий обсяг сажі порівняно з дров’яними моделями твердопаливних пристроїв.

-Безпека. Всі пелетні котли оснащені спеціальними системами захисту, що гарантує повну безпеку та унеможливлює виникнення пожеж або вибухів.

Термін експлуатації у пелетних котлів досягають позначки в 25 років. Термін значний. А враховуючи й вищеописані переваги, за невисокої ціни стає зрозумілим, чому пелетні котли стали настільки успішними.