Труби

На ринку представлені труби для систем опалення трьох основних типів:
1 – сталеві,
2 – мідні,
3 – полімерні
(металопластикові, поліетиленові, поліпропіленові армовані алюмінієм та ін.).

Що стосується сталевих труб, то вони всім добре відомі та встановлені у переважній більшості російських міських квартир. Їхній основний мінус – схильні до корозії. Плюс – низька ціна. Але економія при покупці труб із сталі може бути частково нівельована вищою вартістю монтажу. Не багато фірм хочуть мати справу з важкими і не дуже чистими сталевими трубами, коли можна використовувати пластикові або мідні. Варто сказати кілька слів про оцинковані сталеві труби. Цинкування захищає звичайні сталеві труби від корозії, але треба пам’ятати про те, що якщо ви збудуєте систему опалення з оцинкованих труб, то не зможете використовувати в цій системі антифриз.

Не вдаючись до докладного опису всіх типів полімерних труб, можна назвати їх загальні переваги – зручність у монтажі, низька вага, не іржавіють, мають низький коефіцієнт опору. Але ціна полімерних труб помітно вища за ціну сталевих.

Мідні труби – не іржавіють, красиві, зручні при монтажі, екологічні. При виборі мідних труб важливо пам’ятати, щоб вони відповідали стандарту EN 1057, тобто. могли бути використані для води. Цей стандарт нанесений на трубу, разом із назвою виробника, типом труби та її розміром.